Merak Ettikleriniz

Hangi sebze fidelerini ne zaman ve nasıl temin edebileceğiniz merak ediyorsanız lütfen http://www.iklimfide.com/FAQ.asp ziyaret ediniz.

1.Bayii sistemiyle mi çalışıyorsunuz? Bölge bayiileriniz var mı?
Hayır. Genel anlamda anlaşmalı bölge bayilerimiz yok ve direk herkesten sipariş alabiliriz ancak siparişi 210 adetin altında kalan ve bize sipariş veremeyen müşterilerimizi o bölgeye en yakın bizden fide alarak ticaretini yapan arkadaşımıza yönlendirmeye çalışıyoruz. Ancak siparişi 210 adet ve fazlası olan herkes bizden fide alma şansına sahiptir.

2.Minimum fide siparişi ne kadar olmalıdır?
Bizden fide alabilmeniz için minimum vermeniz gereken sipariş miktarı 210 adettir. Ancak 210 adet fideyi 30 adet domates, 20 adet tatlı sivri biber v.s. şeklinde değerlendirme şansına sahipsiniz. Ancak 210 adetin altındaki siparişleri maalesef nakliye zorluğundan dolayı kabul edememekteyiz. Ancak bu konudaki çalışmalarımız devam etmektedir. Umuyoruz ki nisan 2011 de daha az sayıda(mhtemelen 100 adet) fide siparişi de kabul edebileceğiz.

3.Fide fiyatınız ne kadardır?
Fide fiyatlarımız sezon, çeşit, zaman ve viyol göz büyüklüğüne göre değiştiği için genel bir fide fiyatı verme şansımız maalesef yok. Bu nedenle fiyat isteklerinizi lütfen istediğiniz fide çeşitlerini ve miktarlarını belirterek iletişim sayfamızda bulunan telefonla ya da maille irtibata geçmenizi rica ediyoruz. Talep ettiğiniz ya da temi edebileceğimiz fide miktarlarına göre tarafınıza fiyat ve teslim bilgisi verilecektir.

4.Fideleri nasıl teslim ediyorsunuz?
Fide viyollerini straforlardan çıkarttıktan sonra nakliyeye mukevemetli karton kutulara yerleştirerek kargoya vermekteyiz. Bu durumu görsel olarak http://www.iklimfide.com/foto_kategori.asp?Kat=38&Sub=1 adresine tıklayarak görebilirsiniz.

5.Anlaşmalı olduğunuz kargolar hangileridir ve kargo maliyeti ne kadardır?
Hem yaygın servis ağı hem de şu ana kadar bize ciddi bir problem yaşatmaması sebebiyle Yurtiçi kargoyla çalışmaktayız. Kargo maliyeti ise yaklaşık 2kr/adet fide(4,5TL/koli) gibi bir maliyettir ve müşteriye aittir. Ancak istenildiği durumlarda diğer kargo şirketleriyle de gönderim yapabilmekteyiz ancak anlaşmalı olmadığımız için maliyet konusunda lütfen istediğiniz kargo şirketiyle irtabata geçiniz. (Koli ebatı:35x68x19 cm ve max. ağırlık koli başına 3 kg civarıdır)

6.Neden fide yetiştirdiğiniz halde ürünlerimiz kısmına sebze resimleri koyuyorsunuz?
Sitemizi ziyaret eden arkadaşlarımız profosyonel anlamda hangi görsel fide ne fidesidir bilmedikleri için biz de ürünlerimiz kısmına daha aydınlatıcı olması bakımından fide resimleri yerine yetişmiş sebze resimleri koymayı uygun gördük ancak foto galeri kısmında bütün fideleri ait resimleri ve genel anlamda tesisimizin tohum atımından teslimatına kadar her detayını yakından görme ve inceleme şansına sahipler. Bu bölümü incelerseniz yaptığımız iş ve nasıl ürn teslim ettiğimiz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

7.Fide ne demektir? fidanla farkı nedir?
Fide; sebzelerin toprağa dikilebilecek haldeki(Türüne göre değişmekle beraber yaklaşık 10-15cm) küçük sebze ağaççıklarına verilen addır.(Bu tanım teknik tanımı değildir) Fidecilik ise sebze tohumlarının belirli iklim koşullarında çimlendirilerek, kontrollü koşullarda " fide " yetiştirmeye denir. Bizim tam olarak yaptığımız iş sebze tohumlarını belirli koşullarda çimlendirerek, onları sera gibi iklimini kontrol altında tutabildiğimiz koşullarda yetiştirerek çiftçiye toprağa diklimeye hazır sebze fidesi vermektir.
Fidan ise toprağa dikilmeye hazır meyve ağacı demektir. Fide ve fidan farkı budur.

8.Türkiye"nin her tarafına fide gönderebiliyor musunuz?
Evet. Şu anda Hakkari"den Edirne"ye,Artvin"e kadar bütün bölgelere fide sevkiyatımız vardır


9.Ödeme koşullarınız nelerdir? Kargoyla kapıda ödeme yapılabilir mi?


Ödemenizi fide teslimatından önce aşağıda  belirttiğimiz hesap numaralarına nakit olarak ya da kredi kartıyla (mail order)yapabilirsiniz.
Kapıda ödeme maalesef söz konusu değil. Bunun en büyük nedeni ise bildiğiniz üzere fide canlı bir malzeme. Eğer kapıda ödeme yapılmaz ise fidenin gitmesi 1 gün iadesi de 1 gün süreceğinden(ki birçok noktaya da 2 günde gitmektedir. bu da 2+2=4 gün eder)  fide muhtemelen ölecek veya zarar görecektir. Dolayısıyla  biz de bu ihtmali düşünerekten kapıda ödeme seçeneğini kabul edemiyoruz. Ancak ödemeyi aldıktan sonra kargolamayı yapıyoruz.


BANKA HESAP NUMARALARI
YAPI KREDİ BANKASI                     İBAN: TR90 0006 7010 0000 0083 2840 36
GARANTİ BANKASI                          İBAN:  TR10 0006 2000 3510 0006 2969 96

ZİRAAT  ANTALYA TARIMSAL (TOBİ)   İBAN  : TR94 0001 0019 3250 5864 1550 04


PTT ÇEK HESAP NO : 6147554 ARİF GÜVENÇ